ракети Archives - Bits of insurance

Избувна пожар во руска фабрика за балистички ракети

Избувна голем пожар во фабриката за производство на балистички ракети и вселенска опрема „Красмаш“ во рускиот град Краснојарск. Овој петок […] Повеќе »