пожар Archives - Bits of insurance

Триглав советува: 10 работи што треба да направите пред да заминете на одмор

Сезоната на годишни одмори започна. За жал, додека сте на одмор, секогаш постои можност да се случи некој несакан настан […] Повеќе »

Избувна пожар во руска фабрика за балистички ракети

Избувна голем пожар во фабриката за производство на балистички ракети и вселенска опрема „Красмаш“ во рускиот град Краснојарск. Овој петок […] Повеќе »

Нотр Дам нема никаква осигурителна полиса

По катастрофалниот пожар на Нотр Дам во понеделникот, едно од поголемите прашања беше каков вид на осигурителна полиса би можела […] Повеќе »