нафта Archives - Bits of insurance

Горивата повторно поскапеа

Бензините, од ноќеска на полноќ, поскапуваат за два денара,... Повеќе »

Горивата од полноќ поскапуваат

Нови цени на нафтените деривати стапуваат на сила. Регулаторната комисија... Повеќе »

Горивата поскапеа повторно

Нови цени на нафтените деривати од денеска стапуваат на... Повеќе »

Горивата поскапеа повторно

Нови цени на нафтените деривати од денеска стапуваат на... Повеќе »

Поевтинија горивата за 3 и 2,5 денари

Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на... Повеќе »

Интервју за Блумберг од член на ОПЕК: Нафтата ќе паѓа до 40 долари!?

Нафтата е запалива течност со темна до зеленикава боја.... Повеќе »