берзански индекси Archives - Bits of insurance

Самитот Трамп-Ким предизвика пад на берзанските индекси

Индексите на светските берзи денеска забележа пад, по предвременото завршување на средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер […] Повеќе »