Светски трендови Archives - Bits of insurance

Кина, Фејсбук и Телеграм ќе лансираат свои криптовалути

Иднината на криптовалутите е прилично нестабилна, некои гледаат голема... Повеќе »

Осигурувањето за автомобили на Тесла сега е достапно

Тесла само што им го даде на своите најверни... Повеќе »

Фејсбук ќе наплаќа за негово користење?!

Неодамна една тивка и едноставна промена беше направена на... Повеќе »

Белите дробови на планетата во опасност поради овој човек: Откриени тајни документи за што се крие позади разорните пожари во Амазонија

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро има цел да ја спречи... Повеќе »

Илјадници хакирани лозинки сè уште се користат, открива Гугл

Неодамна Гугл откри дека 1.5% од најавите на 650,000... Повеќе »

Инстаграм во борба со лажните вести – очекувајте нов апдејт

Социјалните мрежи, веб страниците, телевизиите многу често се преплавени... Повеќе »

Порше нуди сопствено автомобилско осигурување

Создавањето на осигурителни производи прилагодени на специфични брендови е... Повеќе »

Volvo Group соработува со NVIDIA за развивање на напредна платформа за автономни камиони

Групацијата Volvo потпиша договор со NVIDIA за заеднички развој... Повеќе »

Првиот изглед на OS Huawei Ark

Како резултат на тековната трговска војна, Huawei веќе се... Повеќе »

Со паметна 5G стратегија, осигурителните компании може да се прошират

Во осигурителната индустрија 5G технологиите значително ќе го насочат... Повеќе »