МИА, Author at Bits of insurance

Тевдовски: Наскоро ќе стартува платформата за отворен трезор

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, беше говорник на настан... Повеќе »

Лукаревска: Намалување на сивата економија ќе почне од дисциплинирање на даночните обврзници

Управата за јавни приходи во 2018 година спроведе 7.148... Повеќе »

Над 800 илјади евра отштета ќе исплати осигурувањето за сообраќајката кај Ласкарци

Осигурителната компанија „Еуросиг“ ќе треба да исплати отштета од... Повеќе »

Горивата повторно поскапеа

Бензините, од ноќеска на полноќ, поскапуваат за два денара,... Повеќе »

Македонска бизнис делегација на Копаоник бизнис форум

Десетчлена македонска бизнис делегација, претставена преку Стопанската комора на... Повеќе »

Исплатени 5,5 милиони евра субвенции на 26.300 земјодлеци за житните култури

Запознавање со преблемите на земјоделците од Тетовско како и... Повеќе »

„Мице Козар“: Тутунарите задоволни од откупот, поверениците неисплатени

Откупот на тутунот е при крај. Во прилепскиот регион... Повеќе »

Народна банка: Каматите и во јануари продолжиле да паѓаат

Просечната каматна стапка на вкупните кредити во јануари достигна... Повеќе »

Седница на Советот на Народната банка

Народната банка на Македонија во минатата година успешно ги... Повеќе »

Сосиете женерал ја продава „Охридска банка“ на “Штаермаркише“ и „Шпаркасе банка“

„Соситете женерал Франција“ постигна договор со „Штаермаркише Банка“ и... Повеќе »